dmt
12 بهمن 1401 - 12:25

دانش آموزان در حفاظت از نظام سهم ویژه‌ای داشته‌اند

مشهد ـ استاندار خراسان رضوی گفت: در طول این ۴۴ سال که از عمر انقلاب اسلامی می‌گذرد دانش آموان در حفاظت از نظام سهم ویژه ای داشته اند.

به گزارش خبرنگار مهر، یعقوبعلی نظری صبح چهارشنبه در مراسم جشن تولد ۴۴ سالگی انقلاب اسلامی که با حضور دانش آموزان دهه نودی مشهد در سالن بهشتی برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد رجبیه و آغاز دهه فجر اظهار کرد: سال ۵۷ در ایام دهه فجر دانش آموز بودم و به نظرم دانش آموزان این افتخار را دارند که هم در جریان نهضت امام و هم استقرار نظام اسلامی سهم ویژه ای داشته اند.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: در طول این ۴۴ سال هم که از عمر انقلاب اسلامی می‌گذرد دانش آموزان در حفاظت از نظام سهم ویژه ای داشته اند و مصداق و شاهد این حرف تقدیم بیش از ۳۳ هزار شهید دانش آموز به انقلاب و نظام است.

وی با بیان اینکه همیشه در همه مناسبت‌ها، خیل عظیم دانش آموزان به میدان دفاع از نظام اسلامی آمده اند، بیان کرد: فلسفه چنین جلسه دانش آموزی و نوجوانی، این است که پیام بدهند نسبت به انقلاب و شهدای انقلاب تعلق خاطر و تعهد دارند و این مسیر را با قدرت دنبال می‌کنند.

نظری مهمترین شعار انقلاب را «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» دانست و افزود: قبل از انقلاب مهمترین مساله ایران نداشتن استقلال بود، استقلال و آزادی و نقش آفرینی مردم جز در سایه نظام اسلامی محقق نمی‌شود.
دانش آموزان پس از شنیدن خاطرات استاندار خراسان رضوی از روزهای انقلاب ۵۷ در مشهد، همراه با او شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی سر دادند.

گفتنی است؛ دانش آموزان دهه نودی مشهد با در دست داشتن پرچم ایران و سردادن شعارهای انقلابی، حمایت خود را از نظام جمهوری اسلامی در گوش جهانیان فریاد زدند همچنین اجرای سرود سلام فرمانده با همراهی تمام حاضرین در سالن بهشتی از دیگر برنامه‌های جشن تولد ۴۴ سالگی انقلاب شکوهمند ایران اسلامی در مشهد مقدس بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1012495