dmt
31 شهریور 1401 - 14:45

افزایش ۲۲درصدی متوفیان تصادفات در جاده‌های کردستان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: در شش ماهه نخست امسال بیش از ۲۲درصد به متوفیان تصادفات جاده‌ای استان کردستان افزوده شده است.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج ، فرزاد حسنی ظهر امروز در جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های استان کردستان که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد اظهار داشت: درجاده‌های استان 31دستگاه تردد شمار فعال است.

خبرگزاری تسنیمسنندجوی افزود: در شش ماهه نخست سال جاری بیش از 22درصد به متوفیان تصادفات جاده‌ای استان کردستان افزوده شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان خاطرنشان کرد: بیش از 41درصد از تصادفات به وقوع پیوسته در استان در کیلومتر 10شهرهای کردستان است که نشان از نبود کمربندی در شهرها است.

وی با اشاره به اینکه 83 درصد از تصادفات استان در راه‌های دوطرفه است، گفت: بیش از 43درصد از تصادفات کردستان مربوط به واژگونی خودرو بوده و بیشترین علت تصادفات را به خود اختصاص داده است.

حسنی بیان کرد: باتوجه به شاخص تلفات برون شهری، استان کردستان استان چهارم کشور است که نیاز به رایزنی نمایندگان استان برای حل این مشکل است‌.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان یادآور شد: بیش از 45درصد از میزان تصادفات استان در سال گذشته مربوط به محور سنندج مریوان بوده است.

تصادف در جاده‌های خوزستان10مصدوم بر جای گذاشت وقوع تصادف زنجیره‌ای در بزرگراه اشرفی اصفهانی/ 8 نفر مصدوم شدند + عکستصادف در جاده‌های خوزستان10مصدوم بر جای گذاشت

تصادف در جاده‌های خوزستان10مصدوم بر جای گذاشتوقوع تصادف زنجیره‌ای در بزرگراه اشرفی اصفهانی/ 8 نفر مصدوم شدند + عکس

وقوع تصادف زنجیره‌ای در بزرگراه اشرفی اصفهانی/ 8 نفر مصدوم شدند + عکس900نفر در جاده‌های استان کردستان فوت کردند

900نفر در جاده‌های استان کردستان فوت کردندسرهنگ عیسی گوهری، رئیس پلیس راه کردستان اظهار داشت: جاری تاسف دارد که در طول سه سال گذشته بیش از 900نفر در جاده‌های استان فوت کرده‌اند.

وی افزود: در پنج ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو درصد افزایش تصادف در جاده‌های استان کردستان داشته‌ایم.

رئیس پلیس راه کردستان تصریح کرد: متاسفانه متولیان راه استان مشکلات راه را بر عهده دیگری می‌اندازند و هیچ‌کس مشکلات موجود را برعهده نمی‌گیرد.

گوهری اذعان کرد: متأسفانه آنچنان که باید در حوزه راه از جمله خط‌کشی و نصب علائم کار نشده است.

انتهای پیام/487/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 751790