dmt
27 دی 1401 - 16:58

۱۰ پروژه ورزشی دهه فجر در مازندران بهره برداری می شود

ساری- سرپرست اداره ورزش و جوانان مازندران گفت: همزمان با دهه فجر ۱۰ پروژه ورزشی در استان تکمیل و بهره برداری می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عادل عالیشان بعدازظهر سه شنبه در جلسه ستاد گرامیداشت دهه مبارک فجر استان مازندران، گفت: همزمان با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ۱۰ طرح ورزشی، تکمیل و به بهره برداری می‌رسد.

سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان استان مازندران در این جلسه، با تاکید بر برگزاری هر چه بهتر برنامه های دهه مبارک فجر نسبت به سال گذشته، اظهار داشت: امسال نیز همچون ادوار گذشته جامعه بزرگ ورزش و جوانان استان مازندران در برنامه‌ها حضوری پررنگ و موثر ایفا خواهند کرد.

وی ادامه داد: در راستای گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بیش از هزار عنوان برنامه فرهنگی و ورزشی و امور جوانان در سطح استان مازندران اجرا می‌شود که سعی می‌کنیم مسابقات و جشنواره‌های ورزشی با شرکت اکثریت شهروندان صورت گیرد.

عالیشان افزود: دستگاه های عضو ستاد بزرگداشت دهه مبارک فجر با همدلی، همسویی و همراهی یکدیگر ویژه برنامه‌های متنوع و متعددی را پیش بینی‌کرده‌اند تا آنچنان که شایسته ایران عزیز ماست، دستاوردهای انقلاب اسلامی را به درستی تبیین کنند.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران با تاکید بر اینکه باید همه هیات‌های استانی در دهه مبارک فجر، با برنامه و فعال باشند، افزود: امروز راه امام(ره) و جریان انقلاب با حضور مقام معظم رهبری و با قدرت ادامه دارد و این تکلیف بر گردن ما است که با کمک نیروهای انقلابی، برنامه های غنی از فرهنگ و عجین شده با آرمان های امام راحل را به نسل جدید جوانان و ورزشکاران معرفی کنیم.

عالیشان همچنین غبارروبی گلزار شهدا، دیدار با خانواده معرز شهدا و جانبازان، همایش و جشنواره های ورزشی، برنامه‌های مختلف ورزشی در تمامی رشته‌ها را بخشی از برنامه های حوزه ورزش و جوانان در دهه فجر اعلام کرد.

وی با بیان اینکه مهمترین رسالت برنامه ها در ایام الله دهه فجر می تواند ایجاد انگیزه و روحیه در جامعه مخاطب باشد، افزود؛ برنامه ریزی و اقدامات فرهنگی برای جوانان و نوجوانان می توانند فرصت بسیار مناسبی را در این زمینه برای دستگاه های فرهنگی ایجاد کند.

عالیشان، توسعه زیرساخت‌ها را یکی از اساسی ترین و مؤثرین اقدامات در حوزه ورزش و جوانان دانست و اظهار کرد: علاوه بر اجرای طرح های متنوع فرهنگی ورزشی، تعداد ۱۰ پروژه مهم ورزشی در دهه مبارک مبارک فجر افتتاح خواهد شد.

وی در ادامه به اجرای برنامه‌ها با هدف توسعه ورزش همگانی در جامعه اشاره و بر ضرورت توجه و ترویج هر چه بیشتر ورزش در کلیه سطوح جامعه و همچنین ایجاد روحیه شادابی و نشاط به عنوان راهی برای افزایش سطح سلامت جسمی و روحی برای افراد تاکید کرد.

عالیشان تصریح کرد : بیشتر جامعه هدف ما در برگزاری این برنامه‌ها نسل جوان که به نوعی نسل چهارم انقلاب می‌شود خواهند بود و تلاش می کنیم در اجرای برنامه‌های این دهه،انقلاب و دستاوردهای آن را به جوانان بشناسانیم.

وی تاکید کرد: جامعه ورزش و جوانان استان در روز ۲۲ بهمن نیز با حضور حداکثری و گسترده خود در راهپیمایی حماسی این یوم‌الله بار دیگر با آرمان‌های انقلاب اسلامی تجدید میثاق خواهند کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 982935